Soğutma Sistemleri

Split Soğutma Cihazları
Split soğutma cihazları genellikle küçük ve orta kapasiteli soğuk hava depolarında tercih edilen cihazlardır.
Düşük ses seviyesinde çalışır. Mekanik aksam ile hareketli aksamlar ayrı bölümlerde dizayn edilmiştir. Bu durum cihazın daha rahat çalışmasını ve servis konusunda daha verimli olmasını sağlar.
+14°C ile -25°C arasında sıcaklık değerlerinde soğutma yapmaktadır.

Endüstriyel Soğutma Cihazları
Endüstriyel Soğutma Cihazları, orta ve yüksek kapasiteli soğuk hava depolarında kullanılan cihazlardır. İç ve dış ünite olmak üzere iki ayrı göreve sahip ekipmanlardan oluşmaktadır.. Kabin tipi dış ünite özelliğine sahiptir. Düşük ses seviyesinde çalışır. Mekanik aksam ile hareketli aksamlar ayrı bölümlerde dizayn edilmiştir. Bu durum cihazın daha rahat çalışmasını ve servis konusunda daha verimli olmasını sağlar.

Proses Soğutma Cihazları
Proses soğutma cihazları diğer bir adıyla alan soğutma cihazları üretim alanlarında hem kaliteli ürün hem de gıda mevzuatı gereği kullanılan ortam soğutma cihazlarıdır. Tavan tipi evaporatörü sayesinde ürünlerin bakteri toplaması ve personelin oluşan hava akımından olumsuz etkilenmesini engeller. Kabin tipi dış ünite özelliğine sahiptir. Düşük ses seviyesinde çalışır. Mekanik aksam ile hareketli aksamlar ayrı bölümlerde dizayn edilmiştir. Bu durum cihazın daha rahat çalışmasını ve servis konusunda daha verimli olmasını sağlar.

Merkezi Sistem Soğutma Cihazları
Merkezi Sistem Soğutma Cihazları , bireysel soğutma cihazlarından farklı, birden fazla kompresörün ihtiyaca göre devreye girdiği cihazlardır. İnvertör desteği sayesinde sistemin direk çalışmasından ziyade yumuşak kalkışı sağlanmıştır ve durumla sistemin yüksek enerji maliyeti yaratmasının önüne geçilmiştir. Hareketli mekanik aksam kabin içerisinde gizlenmiştir ve kondenser ünitesi çoğunlukla farklı bir noktada direk akuple olarak çalışmaktadır.

Şok Cihazları
Şok Cihazları, ürünlerin uzun süre muhafaza edilmesi için tercih edilmektedir. Şoklanan ürünün çekirdek sıcaklığını, ürün özelliğinde değişikliğe sebep vermeden ve de tazeliğini koruyarak belirli saat dilimlerinde istenilen dereceye düşüren cihazlardır. Günümüzde soğuk zincirin önemini hepimiz çok iyi bilmekteyiz. Her alanda ihtiyaç duyduğumuz bir soğutma sistemi olmuştur. Bu soğuk zincirin en büyük halkasını da Şok cihazları oluşturmaktadır.

Çift rejim cihazlar
Çift rejim cihazlar, Soğuk hava depolarında tek tip bir ürün yerine farklı kapasitedeki ürünlerin muhafazasında tercih edilen cihazlardır. Hem soğuk hem de donmuş rejime ihtiyacınız varsa Çift Rejim cihazları tam aradığınız bir çözümdür. Örneğin soğuk hava deponuzun ilk yüklemesini -18°C dondurma ve ürün sevkinden sonra ikinci yüklemesini ise +4°C rejimde başka bir ürün koyarak değerlendirebilirsiniz. Farklı derecelerde çalışan iki ayrı soğuk hava deposu yaptırmak yerine, değişken olan ürün gamınıza çok ideal bir çözüm olacaktır.